Přeskočit navigaci.
Domů

fincentrum.idnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků
Aktualizace: 8 hodin 2 min zpět

Podvedli stovky lidí a není na ně metr. Pomohla by hromadná žaloba

20 hodin 47 min zpět
Existují firmy, které ve vztahu k zákazníkům nedodržují zákony a oprávněně si na ně stěžují desítky, mnohdy i stovky spotřebitelů. V řadě případů by mohla být řešením hromadná žaloba. Dočkáme se tohoto institutu?

Jak zvládnout online komunikaci jako profesionál

20 hodin 47 min zpět
Na pozadí záleží. Stejně tak na úhlu pohledu i dopadu světla. Svá pravidla má líčení i oblékání. Kamera vám nic neodpustí. Naučte se online komunikaci jako profesionál.

Bez závěti může váš majetek zdědit společně vdova s milenkou nebo pradědeček

Po, 04/18/2022 - 23:00
Pokud není sepsána závěť, bude pozůstalost rozdělena podle zákona. Dědictví se tak může přesunout k nečekaným příbuzným. Jak se dědí podle zákonných tříd, přibližuje na příkladech z praxe advokát Pavel Strnad.

Rizika u pronajímání bytů uprchlíkům řeší pojištění odpovědnosti pronajímatele

Po, 04/18/2022 - 23:00
S příchodem uprchlíků z Ukrajiny do Česka akceleroval i trh s krátkodobými pronájmy. Ten v minulosti stagnoval vlivem poklesu počtu turistů i kvůli covidu. Odborníci pronajímatele upozorňují, aby nezapomněli na pojištění.

Kdy vás šéf naposledy pochválil? A jak jsou na tom v jiných firmách?

Ne, 04/17/2022 - 23:00
Dvě pětiny zaměstnanců pochválí v práci aspoň jednou za měsíc. Téměř stejný počet lidí neslyšelo uznání z úst svého nadřízeného nikdy. Kde se v Česku nejvíce chválí a koho oceňují šéfové nejčastěji?

KVÍZ: Od devadesátých let po současnost. Jak se změnilo nakupování?

So, 04/16/2022 - 23:00
Porevoluční období přineslo do českého maloobchodu řadu změn. Ty naprosto zásadní se udály před třiceti lety, kdy u nás začaly fungovat první supermarkety. Kolik toho víte o prodejnách, které dnes vnímáme jako nepostradatelné? Jste připraveni na malý test?

Češi vyrábějí nože pro kluky i agenta 007. Historie začala už v roce 1794

Pá, 04/15/2022 - 23:00
Jeho role je ve filmu Casino Royale víc než epizodní. Ani tak si nejde vyhazovacího nože zlosyna Dimitriose nevšimnout. Vždyť měl nenápadně sprovodit ze světa agenta Jejího Veličenstva. Těžko říct, zda James Bond tušil, když si nůž Predator přivlastnil, že je ten krásný kousek nožířského umění z Česka, a to z firmy Mikov v severočeských Mikulášovicích.

Nově má víc rodin nárok na přídavky na děti či porodné

Čt, 04/14/2022 - 23:00
Kvůli vyšší inflaci se od 1. dubna zvýšilo životní a existenční minimum. Zvýšení částky životního minima má přitom vliv na výplatu několika dávek státní sociální podpory a ovlivňuje například i exekuce.

Doporučený dodavatel energií zkrachoval. Za přechod k jinému má platit pokutu

St, 04/13/2022 - 23:00
Výdaje za elektřinu a plyn jsou nemalou částkou rodinného rozpočtu, na slovo úspora tedy slyší každý. I změnou dodavatele se dá ušetřit, jenže toho mnohdy využívali a stále využívají někteří nesolidní zprostředkovatelé prodeje energií.

I vyšší splátka hypotéky má své řešení, říká odborník

St, 04/13/2022 - 23:00
Hypotéky zdražily a ČNB zpřísnila i podmínky pro jejich sjednávání. To mnohé domácnosti, které budou hypotéku nyní refinancovat, dostane do problémů. Podle ekonoma Jana Brejla, obchodního ředitele skupiny Partners je třeba na problémy reagovat včas.

TOP 5 nejlepších běžných účtů: Jedničkou je MONETA, v závěsu RB

Út, 04/12/2022 - 23:00
Češi už umí využívat přednosti běžných bankovních účtů. Pokud jim stávající účet nevyhovuje, pořídí si výhodnější. Bankovní turistika již není nic neobvyklého. Výjimečné není ani zakládání více účtů. Nejlepší běžné účty jsou zdarma a liší se především v úrovni přímého bankovnictví a v možnostech obsluhy, tedy v tom, co umí.

Nemají lidi, využívají headhuntery. Kdo se nechá snadno ulovit?

Út, 04/12/2022 - 23:00
Podle průzkumu společnosti McKinsey & Company odejde v nejbližší době každý pátý americký zaměstnanec ze své práce. V Česku je touha po změně zaměstnání menší. Ti méně kvalifikovaní o novém angažmá často jen sní, specialisté se dobrého zázemí zase jen tak nepustí.

Nezapomeňte odevzdat povinné přehledy a začít platit nové zálohy

Po, 04/11/2022 - 23:00
Pokud jste již vyplnili a odevzdali daňové přiznání, čeká vás další výzva. A možná ještě náročnější. Musíte ještě odevzdat přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení a vaši zdravotní pojišťovnu.

Evropské akcie ztrácejí od začátku roku 9 procent. A situace se nelepší

Po, 04/11/2022 - 23:00
Evropské akcie ztratily od začátku roku do konce března v průměru devět procent své hodnoty. Naopak americké akcie si v březnu připsaly solidní zhodnocení ve výši 3,6 % . Důvod? Amerika je na rozdíl od Evropy daleko od Ruska.

Osm problémů, s nimiž se nejčastěji potýkají inteligentní lidé

Ne, 04/10/2022 - 23:00
Být inteligentní není vždy výhodné. Vysoká inteligence sebou nese i problémy, které jsou spojené s typickými mentálními zvyklostmi. Jaké mají inteligentní lidé sklony a jaké problémy si tím způsobují, přibližuje psycholog Jan Urban.

KVÍZ: Co šlo koupit za tolar a jak vypadal groš? Znáte historii našich mincí?

So, 04/09/2022 - 23:00
Mince se začaly razit už v 7. století před naším letopočtem a v oběhu jsou dodnes. Čím lidé běžně platili před tím, než poznali moderní platební karty? Ověřte si své znalosti.

Dárek pro kamaráda mu změnil život. Dnes patří ke špičce ve svém oboru

Pá, 04/08/2022 - 23:00
Z nápadu Jana Pánka darovat kamarádovi ke čtyřicátinám stejně staré víno vznikla originální a úspěšná online vinotéka. Jako jediná v tuzemsku se specializuje na archivní vína, působí už také na Slovensku, v Polsku a chystá se i do dalších zemí.

Zkrácených úvazků přibývá. V inzerátech je ale obvykle nenajdete

Čt, 04/07/2022 - 23:00
Zájem o flexibilní úvazky mezi zaměstnanci stoupá. A roste také počet společností, které je nabízí. Přesto je Česká republika v této oblasti dlouhodobě pozadu za ostatními zeměmi Evropské unie. Na kratší úvazky totiž u nás pracuje stále jen okolo 5 procent zaměstnanců.

Odborník radí, jak občerstvit životopis, abyste při výběru nepropadli

Čt, 04/07/2022 - 23:00
Kdo se chce ucházet se o novou pracovní pozici, potřebuje sepsat vlastní životopis. Pokud ho už máte nějakou dobu napsaný a uložený v počítači, je dobré ho oprášit. Doba se mění a s ní i vaše CV. Zahrňte do něj nejnovější trendy, aby nebyl de mode. Jak životopis občerstvit a jak si poradit s „dírami“ v profesním životě?

KOMENTÁŘ: Válka jako černá labuť. Co znamená pro náš trh s bydlením?

St, 04/06/2022 - 23:00
Za černé labutě jsou označovány události, které přijdou nečekaně a mají zásadní vliv na společnost. Jak se válka na Ukrajině promítne do českého trhu s bydlením, rozebírá ve svém komentáři Libor Ostatek, hypoteční expert společnosti Broker Trust.